- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 735 Culés
Gorące dyskusje
Kgorecki2500
8
GTA w pudełku ale bez płyty? 350 zł Panie Rockstarze, co tylko sobie zarządasz Panie... » Czytaj dalej
70 odpowiedzi
Ilka
3
Jak zapatrujecie się na chodzenie w takie upały w centrum miasta, po galeriach itp. bez koszulek... » Czytaj dalej
44 odpowiedzi
Luciano99
21
@FcPortoFan1999 napisał, że nie ma gola dla Ghany, a jak gol został uznany po Varze, to usunął... » Czytaj dalej
17 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 735 Culés
6
Pocztówka z Yotei
https://zapodaj.net/images/ceab8cb6f05da.jpg
Swoją drogą, gra oferuje również tryb graficzny inspirowany filmami Akiry Kurosawy
2
@PatrychoO
Szczerze?
Gry poszły w złą stronę. Cały internet zalewają komentarze, jaka ta gra jest piękna, bo plenery, kwiatki czy zachody słońca ryją banię, ale zapomina się o samej grze.
Co z tego, że gra jest ładna, skoro np po 5 godzinach wieje nudą ze względu na powtarzalność misji i powielanie schematów?
Co ta gra nowego wnosi?
Nic. Nie ma w niej nic, czego nie byłoby w innych grach.
Kiedyś nikt nie patrzył na grafikę, a na fun z niej płynący. Teraz tylko 4k czy 8k, odbijające się neony w kałuży czy słońce w tafli wody, cienie, odblaski, wygląd ognia w pochodni...serio?
Wielu krytykuje np "Assasins Creed", że w ich grach jest ciągle to samo, a co było nowego w "Ghost of Tschushima"? Pojedynki znużyły mnie po 10 razie, różne style walki znane już były w "Nioh", odbijanie wiosek? Tak samo jak twierdze w "AC"...i teraz dochodzimy do "Yotei"?
Co mamy nowego oprócz historii?
Z tego co słyszałem, to poza "usprawnieniem" systemu walki, to mamy to samo.
Ale za to ładnie wygląda...
1
@norbi77 yyy dobrze się bawię w tej grze? Jeśli chcesz coś "nowego" to sprawdź sobie, jak gra wykorzystuje funkcje Dualsense. W pełni.
0
@PatrychoO
I o tym właśnie piszę.
Nowinką jest wykorzystanie funkcji pada, a sama gra co wnosi?
Dobrze, że gra Ci się świetnie, bo o to chodzi, ale zmierzam do tego, że obecnie np grafika przysłania nam rzeczy ważniejsze w grach.
0
@norbi77 ale czego innego oczekujesz i co ma gra wnosić? Jest fajny gameplay, jest jakaś fabuła, jest dobra grafika oraz funkcje, jakich inne gry nie mają, fajne mini gierki. Nie za bardzo rozumiem. Nikt nie wymyśli koła na nowo.
0
@PatrychoO
Może źle się wyraziłem.
Chodzi mi o to, że wszędzie, gdzie czytam czy oglądam mówi się o tym jaka ta gra jest piękna i już padają głosy o grze roku, ale mało kto wspomina o reszcie.
Pomija się krytyczne aspekty powtarzalności, monotonii po kilkunastu godzinach grania (dopiero w PSX Extreme o tym przeczytałem) czy tego, że olano na dobrą sprawę tak mocno retrospekcje głównej bohaterki.
Mówi się tylko o wyglądzie tej gry.
Nie wiem czy dobrze to wyjaśniłem.
Zmierzam do tego, że obecnie oprawa gier zasłania nam to co powinno być kluczowe (tak jak napisałeś) - gameplay.
Przykładem jest FIFA czy kolejne Assasyny...większe, piękniejsze, ale powtarzalne.
Nie chodzi o wymyślania koła na nowo, a o to, żeby gra miała coś więcej niż piękne krajobrazy.
Jeśli w Yotai gra Ci się fajnie, to bardzo dobrze, bo koniec końców o to w tym chodzi
Osobiście gram teraz w "Alien rogue incursion evolved edition" i mimo, że grafika nie jakaś świetna, to klimat zaszczucia jak z filmu "Obcy 2" jest rewelacyjny i nie mogę się oderwać.
Podsumowując - grafika to nie wszystko i nie powinna być ona wyznacznikiem tego czy gra jest dobra. Grafika powinna być tylko pięknym dodatkiem.
1
@norbi77 nie no, GOTY to na pewno nie. Dla mnie też to jest praktycznie przedłużenie Tsushimy, ale jest sporo nowinek mimo wszystko. Kibicuję Clair Obscur, bo ten aktywny system turowy to chyba coś nowego rzeczywiście
1
@PatrychoO
Jak stanieje, to na pewno ogram, bo póki co mam zapełnioną bibliotekę i kupka wstydu rośnie :P