- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1465 Culés
Gorące dyskusje
GreenNinja55555
17
Hej hej. Jestem tutaj właściwie od już dłuższego czasu, ale zarejestrowałem się dopiero... » Czytaj dalej
27 odpowiedzi
Kessie
30
W Sosnowcu jednak nie ma żadnego złota w ściekach, wychodzę a ty @Luciano99 bredziles,... » Czytaj dalej
17 odpowiedzi
ArcziArtt
2
Witam wszystkich po 2 tygodniach przymusowych wakacji, z racji dodania linku do swojego podcastu :)
10 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1465 Culés
3
Ciekawostka/raport/pigułka wiedzy (nazwijcie jak chcecie) Meksyk:
Można jechać za kasą do Arabii, można też do MLS, można też wybrać kierunek Katar, ale można też wybrać kontynuowanie kariery w Meksyku.
Sergio Ramos właśnie wybrał tenże kierunek i klub Monterrey. W związku z tym, specjalnie dla Was, napiszę coś o tej lidze:)
Skoro Ramos = Monterrey, to zacznę od tego klubu, a tam... istna kolonia "hiszpańska".
- Kolejny sezon w meksykańskim klubie gra już była gwiazda Sociedad czy Betisu - Sergio Canales.
- Również z pięknej Sevilli, ale z tej drugiej, nie Betisu, mamy Olivera Torresa, Lucasa Ocamposa czy Jesusa Coronę.
- Starsi kibice może kojarzą Hectora Moreno. Doświadczony stoper grał na hiszpańskich boiskach w barwach Espanyolu czy Sociedad.
- Trenerem z kolei jest Martin Demichelis, który swojego czasu grał w Maladze, Bayernie czy City.
Teraz przenosimy się do Cruz Azul, które za ponad 8 mln kupiło Bogusza z LA. Może tu brak takich znaczących nazwisk, ale warto odnotować, że meksykański klub kupił zawodników za około 50 milionów ojro. Myślę, że ładnie:)
- Poza Polakiem w napadzie jest Grek Georgios Giakoumakis. Pisałem o nim kilkukrotnie. Gość nie przebił się w Górniku Zabrze, z którego trafił do VVV Venlo w Holandii. Tam w tym miernym klubie, który spadł z hukiem od razu do drugiej ligi, zdobył tytuł króla strzelców:)
- Luka Romero mówi Wam to coś? Liznął Lazio, Milan, Almerię czy Alaves. Wszystko w pierwszych ligach. On również jest zawodnikiem Cruz Azul.
- No i jeszcze reprezentacyjny meksykański obrońca - Jorge Sanchez - były zawodnik Ajaxu i Porto.
reszta w komentarzu bo w sumie sporo wyszło.
1
CF Pachuca:
- Salomon Rondon - Newcastle, Everton czy West Brom w czasach świetności.
- Oussama Idrissi - Alkmaar, Sevilla, Ajax.
- nowy nabytek Borja Baston - musicie kojarzyć to nazwisko z Hiszpanii:)
- kolejnym nowym zawodnikiem jest potomek prezydenta USA - John Kennedy. Brazylijczyk do tej pory reprezentował barwy Fluminense, w których zdobył najważniejszy tytuł - Copa Libertadores.
- no i mamy też byłego zawodnika Celty Vigo - Gustavo Daniel Cabral.
Club León FC :
- niedawno dołączył do klubu James Rodriguez, który już dzieli i rządzi. 3 kolejki i mamy gol i asystę.
- w klubie już od jakiegoś czasu legenda Betisu - Andres Guardado.
Deportivo Toluca:
- Hector Herrera - Atletico, Porto
- Paulinho - Portugalczyk był drugim strzelcem poprzedniego sezonu w Sportingu, zaraz po szwedzkiej maszynie Gyokeresie, a teraz czaruje właśnie w Meksyku.
Tigres, tutaj akurat od lat ci sami:
- legenda André-Pierre Gignac
- Diego Lainez - Betis.
- Guido Pizarro - Sevilla.
Deportivo Guadalajara:
- Chicharito
- trenerem dobrze nam znany z Barcelony - Óscar García.
CF América:
- nasz Jonathan dos Santos.
- od nowego sezon wielokrotny reprezentant młodzieżowych reprezentacji Hiszpanii - Jorge Mere.
Pozdrawiam:)