La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1193 Culés

2

Już nawet KK nie ma nic przeciwko. A przynajmniej jego część.

Kardynał Kazimierz Nycz, metropolita warszawski, wyraził opinię, że związki partnerskie powinny być możliwe do zawarcia, pod warunkiem że nie będą one traktowane na równi z małżeństwem. Wskazał, że Kościół nie będzie ingerował w proces legislacyjny, ale może wyrazić swoje zdanie na temat projektu przygotowanego przez minister Katarzynę Kotulę.

Projekt minister Kotuli zakłada, że związek partnerski będą mogły zawrzeć dwie dorosłe osoby, niezależnie od płci. Przewiduje on wspólne opodatkowanie, ale wyklucza możliwość adopcji dzieci. Związek będzie można zawrzeć w urzędzie stanu cywilnego, a jego rozwiązanie ma być prostsze niż w przypadku małżeństwa.

1

@Safrani Trochę taka spółka cywilna tylko trochę w innym sensie.

2

@Safrani ciekawe czy KKK też nie ma nic przeciwko :]

1

@Safrani Ależ absolutnie zgoda z kardynałem, bo związek partnerski to może zawrzeć też osoba hetero. Ja nie mam nic do tego, bo to odrębna dziedzina niż małżeństwo. Życie w konkubinacie nie brzmi zbyt fajnie.

0

@arasz1819 Podobno czarno to widzą

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?