- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1777 Culés
Gorące dyskusje
Batys
2
Macie już zaplanowane urlopy? Jakiś ciekawy kierunek?
68 odpowiedzi
Kgorecki2500
10
Wywiadu nie oglądałem ale widzę, że grubo chyba tam było. Tylko mi się od razu zapala lampka.... » Czytaj dalej
28 odpowiedzi
Conradxc
8
Messi 3 bramki z Algierią (iksDE): wOoOoOWoowowowow kOsMiTaRonaldo 2 bramki z Uzbekistanem: żodyn... » Czytaj dalej
38 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1777 Culés
1
Bardzo intrygująca koincydencja, bo Pilecki i Kolbe zostali też wymazani z podstawy programowej w szkołach.
1
@BorzyKrzys patrząc na to co się dzieje od jakiegoś czasu, chyba chcą zrobić z nas naród bez tożsamości
1
@Kozinho. PiS szarżował w stronę pseudopatriotyzmu i wciskał dziwne rzeczy, no to mamy przegięcie pałki w drugą stronę... Tylko Polski szkoda.
1
@BorzyKrzys trzeba na takie coś patrzeć jako całość. Chodzi o odchudzanie materiału którego jest za dużo.Nie da się wszystkie pokazać a szkoła ma młodych ludzi uczyć też tego aby poradziły sobie w dzisiejszym w świecie i w tą stronę powinno to iść.
5
@Borneo to może zrezygnować z nauczania tego, jak się ziemię uprawiało w średniowieczu, albo innych mało dla nas Polaków zagadnień z historii zagranicznej?
1
@Safrani z wszystkich działów coś okroić.Co by się dało.Zrobić trochę miejsca na rzeczy praktyczne bo swiat jest coraz bardziej cyfrowy skomplikowany i spojrzeć na to jako całość czy to jest spójne. A Kwestie Kolbego np
Zrobić wycieczkę Kraków plus- Oświęcim a nie do Zakopanego np.wizyta w Oświęcimiu da więcej niż sucha lekcja o kolbę....Jest to kwestia dyskusyjna na szybko.Ja pamiętam że poszliśmy do kina na Kolbę.
0
@Safrani Zmorą było kończenie każdej ścieżki edukacji na wojnach światowych "bo niestety nie starczy już czasu żeby to omówić"… ale żeby klepać o Sumerach i Mezopotamii jak uprawiali zboża, stosowali płodozmian i oswajali dzikie psy to już się znalazły nawet 4 godziny lekcyjne. O PRL dokładniej mogłem usłyszeć dopiero na studiach...
0
@BorzyKrzys duża część mojej nauki odbyła się w PRL. Liceum dopiero w normalnych czasach.
Generalnie wtedy uczyłem się wielu bzdur i teraz dzieciaki też się ich uczą.