- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1256 Culés
Gorące dyskusje
Aragorn33
14
Widziałem @Kgorecki2500, że Ty się cieszyłeś z odebrania orderu. Na taki efekt liczyłeś? Bo... » Czytaj dalej
60 odpowiedzi
Lanosss
30
Mogła ją do pralki wrzucićhttps://x.com/sknerus_/status/2068604836636151973
21 odpowiedzi
Arkon
1
Odchodząc od polityki- jakie smaki lodów lubicie? Z tych, nazwijmy to sklepowych, uwielbiam... » Czytaj dalej
32 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1256 Culés
2
"Gdańsk trzeba oddać Niemcom bo nie możemy o niego robić wojny, ale niech oddaje go Beck, a my, opozycja, potem Becka za to wylejemy i zajmiemy jego miejsce". - Wincenty Witos, przywódca ówczesnego PSLu
To już lepiej, że rządził wtedy Beck i spółka a nie tacy ludzie.
@michal26 @tomek8756 @Barca1992 @Przemek2323 @Ojciec5tkidzieci @Kondziubarca
1
@Kgorecki2500 Kto wie czy to byłoby takie złe rozwiązanie,oddanie tego Gdańska w ówczesnym czasie.
1
@Kgorecki2500 buk PSL-u xD ci to dopiero znaleźli sobie ideal do naśladowania
1
@FcPortoFan1999 Oczywiście, że byłoby złe. Anglicy oddali całą Czechosłowację i co? Hitler się zatrzymał? Wojna byłaby i tak ale my zachowaliśmy honor w odróżnieniu od Wielkiej Brytanii
0
@Kgorecki2500 Gdyby Gdańsk został oddany dla III Rzeszy,to całkiem możliwe że Hitler najpierw ruszyłby na Paryż i Francuzów,a Polska nie zostałaby aż tak bardzo zniszczona.
0
@FcPortoFan1999 Ale my z Francuzami mieliśmy sojusz (zawarty jeszcze przed ultimatum niemieckim) więc i tak byśmy w tej wojnie brali udział. Też głównie z tego powodu Hitler najpierw zaatakował nas. Bo wiedział, że my się wywiążemy z danego słowa w odróżnieniu od Francuzów. A czy byśmy mniej ucierpieli? Raczej nie i tu raczej nie ma co rozpatrywać tego w takiej kategorii ale czy w ogóle byśmy byli niepodlegli.
1
@Kgorecki2500 Ja,wiem że to perspektywa doświadczenia i czasu i łatwo mi jest mówić o innym rozwiązaniu,niemniej uważam że dla przykładu ówczesne Węgry nawet nieźle wyszły na tym sojuszu z Hitlerowcami.Najlepiej na takim sojuszu,wyszła Finlandia która pod koniec wojny zmieniła strony na Aliantów,tylko tutaj w Polskich warunkach to byłoby nierealne do zrobienia,ten wariant Fiński.