- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1112 Culés
Gorące dyskusje
Kessie
15
W Sosnowcu jednak nie ma żadnego złota w ściekach, wychodzę a ty @Luciano99 bredziles,... » Czytaj dalej
15 odpowiedzi
Laminedependencia
0
Co wolicie - Yan Diomande za 130 + Vlahovic z bonusem za podpis czy Alvarez za 130 + zmienne ?
27 odpowiedzi
Encore
2
Yamal na koniec kariery będzie najlepszym asystentem all timehttps://x.com/TouchlineX/status/207117... » Czytaj dalej
14 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1112 Culés
5
https://x.com/narodowylublin/status/1684448192794857472
Twarde dowody na pobicie dzieciaka przez ukraińców? Filmik jak kilku ludzi dyskutuje tak naprawdę niewiadomo o czym i... post na facebooku. xD
https://pbs.twimg.com/media/F2CdweJWEAEYSog?format=jpg&name=medium
Aż przypomina się sytuacja z Nowego Świata gdzie wszyscy twierdzili, ze zabójstwa dokonał ukrainiec, przekonani na 100% a ostatecznie okazało się, że dokonał tego polak. xD
zaczyna mnie dziwić że ludzie tak łatwo wierza w to co chcą wierzyć, zero weryfikacji i czekania na oficjalne stanowisko. Jebut, odrazu wyrok.
1
@marcin62 bo najłatwiej znaleźć sobie "wroga", potem na niego za pomocą stereotypów zrzucać winę.
Nie pierwszy raz w historii ten mechanizm działa
2
@PietrasCoelho Tylko dlaczego Polacy (głównie ofc osoby prawicowe) widzą wrogów praktycznie wszędzie? Niemcy, Rosjanie (od zawsze i niezależnie od aktualnej wojny), Ukraińcy, imigranci, osoby LGBT... wszędzie zagrożenia i wrogowie. Kiedy w końcu jako naród będziemy dojrzali na tyle by do inności podchodzić w rozsądny, mądry i empatyczny sposób, a przeszłość w końcu zostawić i skupić się na tworzeniu teraźniejszości i przyszłości?
3
@macio_944 Bo są debilami, tak samo jak lewicowi którzy wszędzie widzą przyjaciół. Otóż nie ma przyjaciół w polityce zagranicznej, są tylko interesy. Z resztą na tym zależy politykom, żeby ludzie działali emocjonalnie.
1
@macio_944 A myślisz, że tacy Rosjanie mają empatyczny sposób patrzenia na nasz kraj? Otóż nie. Zawsze byli i będą dla nas realnym zagrożeniem i nie trzeba było do tego wojny na Ukrainie, żeby to zobaczyć.
1
@hayek To druga skrajność, która też nie jest dobra.
@Barcanajlepszyteam Tak, dlatego niestety nie jesteśmy aż tak różni od Rosjan i bardzo zacofanego wschodu. Już o tym kiedyś pisałem.
3
@hayek Dokładnie, a interesy Niemców czy Rosjan nigdy nie będą zbieżne z naszymi.
1
@macio_944 Co do Rosjan akurat ,to nie ma się co dziwić, że większość Polaków traktuje ich jak ,,wrogów". Mamy taką, a nie inną historię z tym krajem i tego nie da się wymazać. Są też inne kraje, którym niemal od zawsze nie po drodze ze sobą i niekoniecznie leżą na zacofanym wschodzie, więc tutaj trochę uogólniasz.
0
@macio_944
Polacy dlatego lubią szukać wszędzie wrogów bo przez ostatnie tysiąc lat ich wszędzie mieliśmy. Do tego dochodzą lata zaborów i komunizmu. W obu przypadkach prano nam mózgi i napędzano wewnętrzne konflikty i tworzono sztucznych wrogów.
Najpierw wojny z każdym dookoła stworzyły niechęć do Kozaka, Rusina, Niemca, Szweda, Turka i w mniejszym stopniu do Litwina (od zawsze istniały stronnictwa niepodległościowe i separatystyczne).
Potem każdy zabór nam wciskał, że kto inny jest wrogiem. Rosyjski że Niemcy i Żydzi, Niemiecki, że Rosjanie i do tego na potęgę germanizowali, a Austriacki przekonywał, że szlachta i arystokracja to największe zło. W tle tendencje mesjanistyczne i nurt romantyzmu - Polska jako Chrystus narodów. Potem mamy bratobójczą I wojnę światową i dwudziestolecie w którym dwa obozy doprowadziły do zamachu stanu i kolejnych podziałów z wojną polsko-bolszewicką w tle.
II wojna światowa pogłębiła nienawiść do Niemców i Rosjan. Na końcu w komunizmie powstała nagonka na zachód i promowanie poglądu, że sojusznicy nas opuścili (jedno z największych kłamstw i mitów PRL-u, które się utrzymało).
Po drodze znowu oberwali Żydzi i napędzano na nich Polaków za komuny. To się skończyło, to obecna władza znowu szczuje na poszczególne grupy. Brak zaufania do władzy jakakolwiek by ona nie była też wynika z tego, że jak nie szlachta i rokosze to zabory i PRL.
I teraz pytanie: Jak my mamy nie szukać wrogów, jak nasza historia jest na tym oparta? Jak wiele pokoleń musi minąć, byśmy nie krzyżowali się i nie żyli w syndromie oblężonej twoerdzy? Przykre to, ale prawdziwe.