- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1530 Culés
Gorące dyskusje
Batys
2
Macie już zaplanowane urlopy? Jakiś ciekawy kierunek?
74 odpowiedzi
Kgorecki2500
10
Wywiadu nie oglądałem ale widzę, że grubo chyba tam było. Tylko mi się od razu zapala lampka.... » Czytaj dalej
30 odpowiedzi
Conradxc
8
Messi 3 bramki z Algierią (iksDE): wOoOoOWoowowowow kOsMiTaRonaldo 2 bramki z Uzbekistanem: żodyn... » Czytaj dalej
38 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1530 Culés
0
JKM nie mógł tak powiedziec prawda? To " nie" wiec dopytuje czy to jakis ich kolejny sarkazm czy coś
0
@tbas Przecież dobrze powiedział xD
1
@KlonaZepan takie chrześcijańskie jak konfederacja. Przecież u nich tylko bóg może zabierać życie, no chyba że kara śmierci to takie ps..
1
@tbas Mówi, że w RAMACH kompromisu aborcyjnego, natomiast uważa że to zabójstwo. Przedawkowałeś tygodnik komunistycznego kacyka, który zajmował się całe życie kłamstwami, a jego następcy kontynuują jego "dzieło"
1
@tbas Zgadzam się w 100%.
Czemu tylko matka ma decydować o wspólnym dziecku.
0
@Roobo dziecko jest faceta tylko jak trzeba płacić alimenty, a tak to "ja urodziłam, więc jest moje"
0
@Roobo a czemu tylko ojciec?
0
@tbas a czemu nie rodzice, wspólnie?
0
@aleksandrowielki czemu nie, ale ja tu czytam ze ojciec.
0
@tbas Ale co tu jest nie tak? Przecież w Biblii jest napisane że kto zabije człowieka powinien być ukarany śmiercią. Kara śmierci nie jest sprzeczna z chrześcijaństwem.
0
@Kazragore w sumie masz rację. Zapomniałem że to człowiek pisał.
0
@tbas No a kto miał pisać... A nawet gdyby uznać że pisał to Bóg przez duże B czyli istota doskonała poza wszelkim pojęciem. Czysta moc wcielona. To i tak nie wiem dlaczego to by miało być w jakimś stopniu sprzeczne z prawem. Zawsze musi być kara za przestępstwa (i nie mam na myśli nazwać tego grzechem w znaczeniu metafizycznym). Bo jakiś system praw i tak musi obowiązywać we wszechświecie ( nie może każdy robić co mu się podoba z innym bez konsekwencji) Przykład tego śmiecia co się znęcał nad tym dzieckiem bodajże z Częstochowy. Powinien ponieść karę a żadna inna nie była by adekwatna.
0
@Kazragore No to jak to sie ma do przykazań. " Nie zabijaj " nie jestem wierzący tak tylko pytam.
Czyli co nie kradnij, chyba ze ktos ma za duzo to wtedy usprawiedliwione kradnij?
0
@tbas Ja też nie jestem wierzący więc się nie znam dokładnie. Biorę to na logikę i opieram się na źródłach (o ile mogę). Więc widzę co jest napisane w Bibli.
Co do "nie zabijaj" to tu jest ciekawa sprawa. Otóż kiedyś spotkałem się z informacją że takie przykazanie nie istniało w pierwotnej (lub wczesnej) wersji pisma. Było przykazanie "nie morduj" a nie "nie zabijaj" a to jest jednak różnica.
Wiadomym jest że przez lata tekst był zmieniany. Redagowany i pewnie nawet cenzurowany ale akurat to było by logiczne. Spójrz na przykazanie IX i X. Zwłaszcza X wygląda jak wsadenie tego tam na siłę IX i X mogły by być jako jedno IX.
Przez lata były sobory (czy jak to się tam nazywało) i kler mieszał.
A do oryginału i tak nie ma dostępu (o ile coś takiego faktycznie fizycznie istniało).