- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1150 Culés
Gorące dyskusje
Aragorn33
14
Widziałem @Kgorecki2500, że Ty się cieszyłeś z odebrania orderu. Na taki efekt liczyłeś? Bo... » Czytaj dalej
59 odpowiedzi
Lanosss
30
Mogła ją do pralki wrzucićhttps://x.com/sknerus_/status/2068604836636151973
21 odpowiedzi
Arkon
1
Odchodząc od polityki- jakie smaki lodów lubicie? Z tych, nazwijmy to sklepowych, uwielbiam... » Czytaj dalej
32 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1150 Culés
4
Na ulicach w niemal całej Polsce do 26 maja będzie panował wzmożony ruch kolumn wojskowych. Ma to związek z ćwiczeniami Anakonda 23. Wojsko Polskie zaapelowało w komunikacie o zachowanie ostrożności. Jak podano, zabrania się wjeżdżania pomiędzy pojazdy wojskowe, nie należy również robić zdjęć obrazujących ruch wojsk, ani udostępniać lokalizacji.
Rozpoczęły się ćwiczenia wojskowe Anakonda 23. W związku z tym, od wtorku na drogach w niemal całej Polsce odbywa się ruch kolumn wojskowych. Ćwiczenia zaplanowane są zgodnie z tegorocznym programem szkolenia Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej.
Jak przekazuje Wojsko Polskie w komunikacie na stronie internetowej, wzmożony ruch kolumn na drogach w większości województw w kraju ma potrwać do 26 maja. Przemieszczać będą się "żołnierze i sprzęt wojskowy Sił Zbrojnych RP oraz armii sojuszniczych".
Z racji tego, że na polskich ulicach będzie można zaobserwować znaczny ruch wojska, przypomniano, że należy zachować szczególną ostrożność. Wojsko Polskie apeluje: "Zabronione jest wjeżdżanie pomiędzy pojazdy wojskowe jadące w kolumnie".
W komunikacie zwrócono także uwagę na równie ważną rzecz, a mianowicie chodzi o zakaz fotografowania pojazdów.
"Nie publikuj informacji i zdjęć obrazujących ruchy wojsk. Nie udostępniaj lokalizacji, dat i godzin przejazdów kolumn wojskowych. Każde nieprzemyślane działanie w sieci, szczególnie w obecnej sytuacji geopolitycznej na świecie, przedstawiające ważne obiekty wojskowe, instalacje i urządzenia może mieć negatywne konsekwencje dla systemu bezpieczeństwa i obronności" - informuje Wojsko Polskie na stronie internetowej. [Interia]
@Kondziubarca @tomek8756 @Barca1992 @michal26 @barcelonaLM
6
@Kgorecki2500 Zaraz rasijaTV podłapie i będą gadać w tych programach że zachodnią Ukrainę zajmujemy a propaganda ziemniaka z Białorusi że jadą na nich XD
1
@Kgorecki2500 Dobrze że są takie ćwiczenia, zwłaszcza w obecnej sytuacji geopolitycznej
0
@Kgorecki2500 zakaz zdjęć? A jest to jakoś uregulowane prawnie? Nie mogę iść chodnikiem i sobie robić zdjęć otoczenia bo może nadjechać kolumna wojskowych pojazdów?
1
@Saviola88 Raczej to nie jest zakaz, a bardziej zalecenie
@Kgorecki2500 Chyba dobrze mówię?
0
@tomek8756 Wyzej napisane jest o zakazie stąd moje pytanie.
1
@Saviola88 To sobie zrobisz zdjęcie jak przejedzie. Pewnie jest to gdzieś ujęte
0
@Kgorecki2500 dlaczego? Nagrywam coś w danej chwili bo mam takie chęci i prawo.
''Pewnie jest to gdzieś ujęte ''
Nie przekonało mnie
1
@Saviola88 @tomek8756 Dokładniej to:
W Polsce nie obowiązuje zakaz fotografowania obiektów państwowych, z wyjątkiem ważnych dla bezpieczeństwa i obronności kraju. Choć w niektórych miejscach nadal widać tabliczki z zakazem robienia zdjęć, to są one często reliktem minionej epoki i restrykcja już ich nie dotyczy. Nie wszystkie jednak.
Jeżeli obiekt otrzyma status szczególnie ważnego dla bezpieczeństwa i obronności państwa, jednostka, która go nadzoruje, wprowadza np. zakaz fotografowania na całym jego terenie. Takimi obiektami są choćby lotniska wojskowe. [Dziennik Gazeta prawna]
Tyle znalazłem
https://www.google.com/amp/s/prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/889191,lubisz-fotografowac-dowiedz-sie-czy-robisz-to-zgodnie-z-prawem.html.amp
0
@Kgorecki2500 tak znam to dlatego spytałem czy uregulowane jest to że będą sobie jechać przez jakieś miasto kolumną wojskowych pojazdów. Bo to że dadzą wpis iż jest zakaz o niczym nie świadczy.
0
@Saviola88 Jak będzie mi się chciało to jeszcze poszukam i jak coś znajdę to napiszę ale uważam, że nie ma co zgrywać cwaniaka i "Ja SoBiE mOgĘ nAgRyWaĆ bO nIe Ma PrZePiSóW". Wojsko prosi żeby nie nagrywać, fotografować bo jeden z drugim "mądrzy" wrzucą to do internetu później i wrogie siły będą miały ułatwione zadanie w oszacowaniu czym w danej chwili dysponuje nasza armia i gdzie i należy to uszanować (znaczy można nie ale wtedy mogą zapukać do drzwi smutni panowie).