- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 712 Culés
Gorące dyskusje
Aragorn33
13
Widziałem @Kgorecki2500, że Ty się cieszyłeś z odebrania orderu. Na taki efekt liczyłeś? Bo... » Czytaj dalej
58 odpowiedzi
Lanosss
29
Mogła ją do pralki wrzucićhttps://x.com/sknerus_/status/2068604836636151973
21 odpowiedzi
Arkon
1
Odchodząc od polityki- jakie smaki lodów lubicie? Z tych, nazwijmy to sklepowych, uwielbiam... » Czytaj dalej
31 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 712 Culés
1
Nie zdziwiło was może, dlaczego z roku na rok jakiekolwiek wiadomości prezentowane w mediach głównego nurtu (oraz co raz częściej u znanych "osobistości internetowych" - nie rzadko sprzedających szkolenia) są co raz częściej o zabarwieniu negatywnym, jeśli chodzi o emocje - sposób w jaki to odbieramy?
"Każda z poniższych grafik odnosi się do jednego nastroju i pokazuje jego częstotliwość w mediach. Jeśli spojrzycie na te negatywne (anger - złość, fear - strach, sadness - smutek, disgust - niesmak), to zauważycie, że stale ich przybywa. Z kolei te neutralne bądź też pozytywne (neutral, joy) zaliczają stopniowy spadek, są coraz rzadziej obecne w newsach.
https://independenttrader.pl/fileman/Uploads/Obraz5%20-%20Copy%207.png
Media w tradycyjnym wydaniu nieustanie zabiegają o naszą atencję i robią to aż tak rozpaczliwie, że chwytają się tego co przynosi efekty. Wykorzystują negatywnie nacechowane informacje do pozyskania uwagi odbiorców."
Korzystają z tego, co przynosi największe korzyści (w tym przypadku atencję).
0
@Kengo Wystraszoną masą łatwiej kierować. A media to czwarta siła, jeśli chodzi o władzę w demokratycznych krajach, stąd takie podejście.
Pandemia i towarzysząca jej śmierć na rzekomo ogromną skalę pięknie to pokazała, gdy przez 2 lata straszono nas 24/7. Ale w mediach typu TVN robienie materiałów odradzających np. wyjazd nad polskie morze strasząc paragonami grozy (byłem i nie spotkałem się, a odwiedziłem kilka knajp), gdzie ten materiał jest zrealizowany na podstawie skorzystania z usług w jednej z najdroższych knajp. :P