- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1175 Culés
Gorące dyskusje
Kgorecki2500
7
GTA w pudełku ale bez płyty? 350 zł Panie Rockstarze, co tylko sobie zarządasz Panie... » Czytaj dalej
68 odpowiedzi
Ilka
2
Jak zapatrujecie się na chodzenie w takie upały w centrum miasta, po galeriach itp. bez koszulek... » Czytaj dalej
43 odpowiedzi
Ilka
3
A teraz najlepsze piwko :) https://zapodaj.net/images/c51c9a84e695e.jpgJest to moje drugie piwo od... » Czytaj dalej
21 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1175 Culés
11
Dobra, trzeba stworzyć wielką Polskę. Tylko nie wiem czy brać Rydza-Śmigłego czy Mościckiego.
https://zapodaj.net/802feb0a6d0f1.jpg.html
@macio_944 @Jakchcesz @IronSanHybrid @Kondziubarca @tomek8756 @Barca1992 @michal26
0
@Kgorecki2500 Bierz Dudu.
0
@Rl9k1nG Trochę słabo z tym bo jeszcze się nie urodził :P
1
@Kgorecki2500 Lepszy Rydz, niż nic
3
@Kgorecki2500 dodam tylko od siebie, że my tych polityków w II RP to mieliśmy dramatycznych. Naprawdę...
Polityka zagraniczna prowadzona fatalnie. Wrogów mieliśmy na zachodzie, południu i wschodzie xD
Tylko północ była bezpieczna, ale tam i tak morze...
To jest właśnie problem. Mielibyśmy potencjalnego sojusznika w postaci Czechosłowacji, to się unieśliśmy honorem za Zaolzie. No i po temacie.
Potem, zamiast kooperować z III Rzeszą na co chyba Rydz Śmigły miał chrapkę (był mocno tendencyjny w stronę faszyzmu), to sru - zgłupiał i nagle obrał front, by przed Sołdatami się nie stawiać. Nie kumam tego.
Albo załatwiamy komuchów, albo nazistów. A mówiąc szczerze, to z dziczą wschodnią nie było co pertraktować. Finalndia dobrze wyszła na sojuszu z Nazistami i trzeba było w tamtej chwili tego dokonać.
2
@michal26 Ogólnie ta potencjalna współpraca z nazistami to ciekawy temat to może jutro popełnię posta dyskusyjnego.
Co do gry to w sumie Rydz-Śmigły ma bardziej cele pod rewizję granic i dostaje roszczenia na ziemie zachodnie. A tak to zmiana kosmetyczna i pod "narrację" bo w momencie kapitulacji i tak na "tron" wstępuje Władysław Sikorski xd (chociaż postaram się do niej nie dopuścić)
2
@Kgorecki2500 no tak. Pewnych rzeczy pewnie w tej grze nie unikniesz xD
Co to za gra swoją drogą?
Co do postu. Oznacz mnie koniecznie!
Ja mam swoją teorię, popartą wieloma dyskusjami, obserwacjami i w sumie...rzeczywistością.
Dzisiaj nam się łatwo mówi po 80 lat, a jeszcze łatwiej ocenia. Z moralnego punktu widzenia. Wtedy nikt tak nie patrzył. Fakty są takie, że przegraliśmy wojnę z kretesem i wpadliśmy pod sowiecki but. Gorzej się nie dało skończyć. Kur... Niemcy lepiej skończyły, choć to one wojnę rozpoczęły...
0
@michal26 Oznaczę. A gra to Hearts of Irons IV
1
@Kgorecki2500 o widzisz. Proponowano mi właśnie kiedyś, bo szukałem strategicznej gry wojennej :) tylko mi też bardziej zależało na czymś w stylu World of tanks, ale ze decydujesz o strategicznych celach a nie czysta bijatyka
0
@michal26 to jeśli szukasz czegoś takiego to zerknij w stronę Company Of Heroes, bo tam właśnie sterujesz jednostkami atakującymi dane punkty na mapie z poziomu pojedyńczej bitwy, nie całego frontu.
A co do wrogów to na północy też mieliśmy, wprawdzie to tylko mało znacząca Litwa, ale jednak zawsze kolejny front do obstawienia. Bezpieczne granicy były tylko te najkrótsze, z Łotwą i z Rumunią XD