- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 784 Culés
Gorące dyskusje
Ilka
3
Jak zapatrujecie się na chodzenie w takie upały w centrum miasta, po galeriach itp. bez koszulek... » Czytaj dalej
44 odpowiedzi
Kgorecki2500
9
GTA w pudełku ale bez płyty? 350 zł Panie Rockstarze, co tylko sobie zarządasz Panie... » Czytaj dalej
71 odpowiedzi
Ilka
6
A teraz najlepsze piwko :) https://zapodaj.net/images/c51c9a84e695e.jpgJest to moje drugie piwo od... » Czytaj dalej
32 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 784 Culés
6
Nawet wśród kadry profesorskiej (niekoniecznie o komunistycznej genezie) panuje powszechne przekonanie, że inwazja komunistyczna i następnie nowa okupacja po 1944 r. (częściowo już bardzo dobrze znana z lat 1939-1941) to było prawdziwe... wyzwolenie.
Czym to w istocie było? Mały przykład. W 1949 r. bezpieka aresztowała Kazimierza Czarnieckiego, przedwojennego działacza Stronnictwa Narodowego. Podczas okupacji był m.in. komendantem powiatu NOW, następnie NSZ w Tarnopolu (pod ps. "Szymon Turzyński"). Na jego szczęście (jak się okazało - tylko krótkotrwałe) w śledztwie to nie wyszło. Jako nauczyciel miał kontakty z grupą uczniów, którzy rozlepiali patriotyczne ulotki, własnoręcznie pisane. W dodatku popełnił ciężkie przestępstwo - dał niepełnoletnim uczniom do czytania książkę Stanisława Grabskiego "Państwo narodowe" (wydaną we Lwowie w 1929 r.). Został aresztowany w 1949 r. wraz z grupą uczniów.
Został skazany na karę śmierci! Ubecy, aby bardziej udramatyzować sprawę, zrobili z nich grupę terrorystyczną, a narzędziem, za pomocą którego "usiłowali obalić ustrój siłą" była zwykła proca! Trafiła do akt jako "dowód rzeczowy".
Kazimierzowi Czarnieckiemu zamieniono karę śmierci na "zaledwie" 15 lat więzienia. Zmarł w więzieniu w 1953 r., w sile wieku, gdy był aresztowany, miał zaledwie 42 lata, nie cierpiał na żadne dolegliwości.
Takie to było "wyzwolenie".
Proszę, pytajcie Czarzastych, Cimoszewiczów, Millerów, Kwaśniewskich, Senyszynowe, Hibnerowe, Belków, Rosatich, et consortes - czy mają jakiekolwiek wyrzuty sumienia i poczuwają się do skruchy z racji przynależności do PZPR i wieloletniej tam działalności? Przecież to była organizacja terrorystyczna i zbrodnicza.
https://scontent.fktw5-1.fna.fbcdn.net/v/t1.6435-9/192257017_335512147935584_6024703713332750008_n.jpg?_nc_cat=103&ccb=1-3&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=a_PwswpxDmEAX-jmnxu&_nc_ht=scontent.fktw5-1.fna&oh=4422234f4aba0592b51d3c3362b74848&oe=60D9B186
Źródło - Leszek Żebrowski.
0
@Majkel34 Na szczęście profesorowie na moim wydziale tak nie twierdzą i przypominają nam, że Stalin przystał na wolne wybory w Polsce, a w rzeczywistości chciał jak najszybciej zainstalować tu przyjazny mu reżim.