Po dwóch potknięciach Barcelona wreszcie zwycięża w Lidze Endesa. W niedzielę w Palau Blaugrana podopieczni Xaviego Pascuala pokonali CAI Saragossa 73:50.
Pozwolić CAI Saragossa ugrać tylko 50 punktów to wynik nadzwyczajny, ponieważ do wczoraj Aragończycy zajmowali piąte miejsce w tabeli ligowej i mają bardzo utalentowanych zawodników. Prowadzona przez Ante Tomicia (17 punktów i 13 zbiórek) drużyna Xaviego Pascuala rozbiła CAI, który ani przez chwilę nie zagroził Barcelonie. W trakcie spotkania swoją tysięczną „trójkę” w lidze ACB rzucił także Juan Carlos Navarro. Hiszpan zakończył mecz z wynikiem piętnastu punktów.
W pierwszych minutach spotkanie było wyrównane, ale wszystko uległo zmianie po wejściu na parkiet Tomicia. Chorwacki zawodnik był wczoraj w kapitalnej formie i szybko zmienił grę całego zespołu, dzięki czemu po pierwszej kwarcie Barcelona prowadziła 19:12. W drugich dziesięciu minutach spotkania Blaugrana nie zwalniała i po serii 15:2 odskoczyła rywalom ze stanu 23:17 na 38:19. Do przerwy przewaga wynosiła już piętnaście punktów.
W drugiej części spotkania, mając na koncie 999 celnych rzutów za trzy punkty, Juan Carlos Navarro szukał swojego jubileuszowego rzutu. Po celnym rzucie „za 3” sędziowie przerwali spotkanie i kapitan Barçy zebrał wielką owację od wszystkich obecnych w Palau Blaugrana.
Po osiągnięciu swojego celu do akcji ponownie wkroczył Tomić, zarówno celnie rzucając, jak i zbierając pod koszem, kapitan Barçy dorzucił także swoje sześć oczek. W ostatnich minutach Pascual dał także pograć jeszcze Todoroviciowi, Pullenowi oraz Hezonji, a mecz ostatecznie zakończył się wysokim triumfem gospodarzy 73:50.
Komentarze (2)